| Sory a întrebat:

Care este tara voastra preferata?

29 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Romanica... fara discutie...

| psiholoaga a răspuns:

N-am fost decat in romania si bulgaria. Mi-ar placea sa vizitez elvetia, belgia, irlanda, grecia.

April
| April a răspuns:

Romania.

| sym0nyck a răspuns:

Acum sunt in Spania, si-ti spun sincer ca-mi este foarte dor de tara. probabil ca tuturor romanilor care sunt sunt aici.
cred ca oriunde ai merge.in vizita sau la munca. nu conteaza., ca in tara in care te-ai nascut si ai crescut nu e nicaieri, nu degeaba se spune ¨nicaieri nu e mai bine ca acasa.¨ happy
pentru mine Romania este si va ramane tara mea preferata, cu micile sau marile ei defecte...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea in care m-am nascut si unde mi-am petrecut cei mai frumosi ani:Romania. N-as schimba-o pentru numic in lume.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

N-am fost in multe, dar Romania e singura in care ma simt acasa.

| Selena a răspuns:

Olanda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romania 100%
sincer cei care au fost printre straini, in strainatate, stiu fff bine ca nu ar schimba tara noastra pentru nimic din lume...nimic nu e k in romania...credeti-ma...

| sabina a răspuns:

Germania

| Sara2 a răspuns:

Norvegia, acolo mi-ar fi placut sa locuiesc toata viata

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Dubai smug

lolita
| lolita a răspuns:

Romania, cu toate ca a trebuit sa o scimb sad

| beba a răspuns:

Mie imi place foarte mult Grecia. Din fericire si multumesc la Dumnezeu pentru asta(pentru ca asta a fost visul meu)locuiesc aici de ceva timp.In fiecare zi descopar lucruri noi iar faptul ca am invatat si inca mai invat limba greaca a fost pentru mine o provocare inca de la inceput, fiind o limba destul de dificila.Vara,pe insule este un adevarat paradis...happy

| hugin a răspuns:

Scotia acolo as vrea sa locuiesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
România.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa Romania, iubesc Portugalia.

| elinea a răspuns:

Romania si TARA SFANTA -IERUSALIM

| kh1ss a răspuns:

Franta si peru

| nimic:*de:*spus:* a răspuns:

Mi-ar plc sa vizitez EGIPTUL:d:d

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Unde e mai bine ca ACASA.Deci ROMANIA.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Belgia

| anelise09 a răspuns:

California tenessie franta new york si bineinteles romania!

| nicoleta_5825 a răspuns:

India

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De suflet-israel, pentru conditiile sociale-olanda, pentru natura-noua zeelanda, pentru turism-spania

| gabrielutzu a răspuns:

Tara de dincolo de nori..........Paradisul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea in care m-am nascut si in care traiesc Romania.

cami
| cami a răspuns:

Mon pays prefere est Francehee hee

| Ecaterina a răspuns:

Frantza)))))

| mickeye a răspuns:

România e țara mea preferată.E o țară foarte frumoasă.
Pe când Belgia, Olanda, Irlanda sunt niște țărișoare mici și urâte, fără peisaje.