| PunkyA a întrebat:

Care sunt cele mai frumoase locuri pe care le-ati vizitat in Romania? Motivati-va alegerea!

10 răspunsuri:
| JustMeAndMyWorld a răspuns:

Cheile Bicazului, Transfagarasan, Transalpina pentru traseul si frumusetiile de care dai la tot pasu.
La Sovata la salina de la Praid, sau cea de la Turda, care am auzit ca e una din cele mai frumoase saline si are si un lac interior, plus ca e amplasata cumva pe mai multe etaje, parca 2.big grin

| YukiiBloom a răspuns:

Am vizitat multe locuri din România. Imi place foarte mult la Râul Sadului, Sibiu. Este un peisaj frumos si liniștitor. Daca te uiți la munți si la pădure te duce cu gândul la peisajele din twilight. happy

| Dallly a răspuns:

Castelul Bran, un loc foarte interesent si plin de mister mai ales ca a devenit foarte popular din cauza povestii cu Dracula.Salina Turda am vizitat-o de zeci de ori si inca nu m-am plictisit.Cheile Turzii sunt niste locuri foarte frumoase unde iti poti petrece timpul cu prietenii tai.Astea sunt locurile in care am fost si care mi-au placut cel mai multhappy

| Ionucaaa a răspuns:

Am vizitat o mulţime de locuri din România, dar recunosc că cel mai mult mi-a plăcut Transfăgărăşanul. Peisajul îţi taie răsuflarea. Şi atunci când ajungi sus, cuprinzi cu privirea întreg Transfăgărăşanul. Te poţi da şi cu telegondola, deasupra drumului întortocheat.
Mi-a plăcut mult şi la Straja. Acolo ai ocazia să te dai cu tiroliana şi să explorezi munţii.
Tismana. Un loc minunat. Cea mai frumoasă este însă Mănăstirea Tismana, cu grădinile sale minunate.
Îmi voi aminti totdeauna cu plăcere de aceste locuri!

| PunkyA explică (pentru JustMeAndMyWorld):

Le-am vazut pe toate... Si ai dreptate, Salina Turda este foarte frumoasa.

| xtembix a răspuns:

Delta Dunarii, aer curat, apa. Locul perfect din punctul meu de vedere, e o placere sa te plimbi cu salupa.

| Braunion a răspuns:

Sunt foarte multe locuri frumoase de vizitat in Romania, multe din ele enumerate mai sus.
Personal, cel mai frumos drum din Romania (cu cele mai frumoase peisaje si locuri) il consider pe cel dintre Bistrita si Suceava (indeosebi tronsonul dintre Bistrita si Vatra Dornei)
Tot de la Bistrita mai e frumos sa pleci spre Maramures prin Nasaud-Salva.

| PunkyA explică (pentru YukiiBloom):

Nu am fost in zona respectiva, dar am cautat pe google imagini si chiar arata bine. PS: Nu-mi place twilight: )

| PunkyA explică (pentru Dallly):

Le-am vazut pe toate : D

Răspuns utilizator avertizat