| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai frumoase zone din Romania? Vreau sa ma apuc de turism intern.

Răspuns Câştigător
blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Mie imi place la nebunie la Targoviste spre Fieni in Raul Alb de sus. Asa priveliste e rar sa vezi, si putin populata.

15 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Incerca zona Ardealului eu am stat la Tusnad si de acolo zup cu masina la lacul sfanta Ana, fuguta la Vulcanii noroiosi, Lacul Rosu si cheile Bicazului in alta zi, Sighisoara in alta, Apoi Maramuresul cuplat cu Bucovina, sa nu uit de Voineasa cu cheile Lotrului etc

Janina
| Janina a răspuns:

Eu imi laud zona: Mehedinti... avem cetatea medielvala a severinului, muzeul de arta, muzeul portile de fier, palatul cultural Theodor Costescu, dunarea, zona cazanelelor, clisura dunarii, podul lui Dumnezeu, chipul lui decebal sculptat in munte, piciorul podului lui traian...etc etc. e o frumusete big grin

| Parintele a răspuns:

Toata tara e frumoasa daca ai bani.

| GorgonZola a răspuns:

Nu mi-o lua in nume de rau, dar - daca-ti spun - in cinci luni va fi plin de PET-uri, pungi si cutii

| turist a răspuns:

Sunt de acord cu moiadela, dar sa nu uitam nici de valea Ariesului, deMuntii Apuseni sau de valea Jiului... Fagarasul...
Drum bun si vacanta placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zona unde m-am nascut eu. e curata si frumoasa nu prea afectata de modernisme si fite.

| kayura a răspuns:

Mie imi place foarte mult in Sibiu si la Castelul Huniazilor din Hunedoara :X

| madoana2791 a răspuns:

Stiu eu un loc superb prin N-E Transilvaniei. este o comuna : Lunca Ilvei, la 50 km de orasul Nasaud jud. BN. am fost acolo la cabana bolovanu si de acolo poti face trasee pe valea mariei si tihuta. poti cauta despre ea pe net

| Sara a răspuns:

Incearca nordul Moldovei, sudul Bucovinei, si estul pana in inima TRansilvaniei.

| SweeTLemon a răspuns:

Romania e foarte frumoasa numai ca noi nu stim sa pretuim asta...pacat de atatea locuri frumoase...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incercati Bucovina, splendoarea peisajelor oferite de crestele Raraului Giumalaului Calimanilor si Muntii Bistritei sa nu uitam Obcinile adaugand ospitalitatea bucovinenilor nu face decat sa va ofere doar clipe de placere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incercati sa mai iesit din tara pentru a explora si alte tari cum ar fi Turcia sau Norvegia e foarte frumos in norvegia am fos in vacanta acolo si am urcat pe munti si foarte cool.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iasi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zona transfagarasan

| LuS[z] a răspuns:

Cea mai frumoasa zona tursitica si protejata prin lege este pentru mine Rezervatia DIn Muntii Retezat-Godeanu. Este superb acoloo iti remonad sa te duci sa vizitezi pentru ca merita toti banii happy