| noi3 a întrebat:

Care sunt procedurile intr-un aeroport?
si inca o intrebare. am nevoie de pasaport daca vreau sa zbor in Italia? sau. ce fel de alte acte mai am nevoie, in afara de buletin?

multumesc happy

Răspuns Câştigător
| yocata10 a răspuns:

se anunta cand incepe predarea bagajelor, o sa te prinzi tu unde, se va forma o mare coada, probabil va exista un semn Blue Air si numarul zborului undeva deasupra locului de check-in. Dupa ce scapi de bagaje treci in sala de asteptare ( nu stiu exact cum se numeste, cert e ca de acolo nu mai iesi, asa o vad eu). Inainte de aceasta sala te controleaza si iti verifica si bagajul de mana. Nu ai voie cu multe chestii in bagajul de mana si cred ca vor controla si mai bine in perioada asta, avand in vedere atacurile din ultima vreme. apoi ti se va verifica pasportul si buletinulwinking sper ca ti-am fost de ajutorwinking

3 răspunsuri:
| YouNoob a răspuns:

Cu biletul te duci la check in cand ajungi in aeroport si dupa urmezi traseul happy
Doar de buletin ai nevoie

| Kena a răspuns:

Biletul,buletinul,si daca ai facut check in online 1 sau 2 fise de la check in

| Sonyaaynos a răspuns:

Nu.Nu ai nevoie de pasaport, Italia apartine UE deci poti merge cu buletinul.
Sper ca te-am ajutat!:*:*