| marianamay a întrebat:

Cat credeti ca valoreaza un teren extravilan de 8000 metrii patrati, aproape un hectar situat in Mehedinti?

2 răspunsuri:
| inimadeinger a răspuns:

Pai am vazut ca un metru patrat costa intre 10 si 70 de euro sper ca te-am ajutat happy

| Alicezzz a răspuns:

Pai depinde de zona, cauta pe net si vezi in zona in care este tereneul cam la ce pret merge metru... dar terenul este extravilan ceea ce inseamna ca este cam de 10 ori mai mic la pret ca cel intravilan pe care se poate construi case, iar ca sa treci un teren de la extravilan la intravilan platesti o taxa dubla de multe ori decat pretul initial. Dar cred ca la 8000 de metrii cu siguranta iei minimu, minim 8000-10.000 de euro, depinde de zona! Bafta