| hp8510p a întrebat:

Cu cat s-ar vinde un hectar de pamant extravilan?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai mai mult si este comasat ajunge pe la 1600 e/ha dar daca ai doar un hectar nu iti iei nici 1000 de euro, trebuie sa stii calitatea pamantului, sa aiba drum de acces, mai multe conditii

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ce zona?

| hp8510p explică (pentru anonim_4396):

Buzau

| anonim_4396 a răspuns (pentru hp8510p):

Daca ai mai mult si este comasat ajunge pe la 1600 e/ha dar daca ai doar un hectar nu iti iei nici 1000 de euro, trebuie sa stii calitatea pamantului, sa aiba drum de acces, mai multe conditii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ultimele preturi, diferite zone august 2013:
http://www.anunturiagricole.eu/-45/posts/17_Terenuri_ferme/7_terenuri/

| vinusipaharu a răspuns:

Porneste de la 1500 de euro si poate depasi 5500 de euro.

| Lalex99 a răspuns:

Depinde de zona. Una e sa cumperi un hectar langa Otopeni si alta sa cumperi unul langa Braila.