| p0psicle a întrebat:

Cat dureaza drumul cu masina din Bucuresti pana in Sofia (Bulgaria)? La ce ora ar tb sa plec de acasa daca tb sa fiu in Sofia la ora 9 dimineata? (avand in vedere ca o sa conduc dimineata devreme si nu o sa fie probabil f aglomerat)

4 răspunsuri:
| Mony_Nelly_1995 a răspuns:

Distanta Bucuresti - Sofia este de 350 km si se parcurge cu masina in 5 ore 37 de minute

| Fatamuntilor a răspuns:

Calculeza chiar tu http://www.distante-rutiere.com/harta-bucuresti.html in dreapta scrii localitatile, iar in drepta ai harta.

greece12
| greece12 a răspuns:

6-7 ore.
O ora pana la Giurgiu si alte 5-6 pana in Sofia.
Cum vei conduce noaptea, drumul va fi mai mult pustiu, sa nu opresti DECAT in benzinarii, nicaieri altundeva, indiferent ce vezi!
Pleaca pe la 1 noaptea, sa ai timp si de-o cafea in Sofia.
Si daca nu stii drumul, studiaza-l inainte si sa ai grija la indicatoare, sunt cateva puncte in care te poti incurca.
Fa plinul acasa si drum bun!

| Vizitiul a răspuns:

Tie iti recomand avionul; eu prefer o parasuta, sau mai multe. Fara bahula, nu m-as incumeta sa parcurg distante atat de mari la volan.