| xFaith a întrebat:

Vara asta plec in Bulgaria si imi voi lua leptopul cu mine cu tot cu internet ( stick de la vdf)
Internetul va merge avand in vedere ca sunt in Bulgaria si nu in Romania?

Răspuns Câştigător
| JaJe a răspuns:

In primul rand, nu stiu daca in BG este operatorul de telefonia mobila VODAFONE, daca nu este, s-ar putea sa te trezesti ca nu ai semnal deloc, in al 2lea rand iti recomand sa nu te conectezi la internet de la Vodafone RO avand in vedere ca esti in BG, ca o sa fi supra-taxat.

Recomandarea mea, daca pleci de vara in BG e sa te folosesti de conexiunile wireless din zone! este imposibil sa nu gasesti o conexiune neprotejata, la care te poti conecta gratuit. Numai bine.

2 răspunsuri:
| Cezar a răspuns:

Depinde, daca e de la Orange, Vodafone. s-ar putea ca da!
Deoarece sunt firme internationale
Dar daca laptopul tau are wireless. internetu iti va merge! Fara sa dai ban, sau sa pui stick!

| nykonyk a răspuns:

Da poti dar nu te sfatuiesc, cineva a fost tot asa cu laptopu cateva zile in alta tara si cand a venit factura era ft mult de plata, cauta o retea wireless sau mergi la un netcaffe daca chiar e urgent.