| Darius123456 a întrebat:

Cat se sta la vama dintre Spania si Romania
Dau funda

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intre Spania si Romania nu este vama.
Iar vamesii te poti tine pana vor ei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista vama intre Spania si Romania... exista vreo alte 5 tari intre ele

| TCosminn a răspuns:

Spania nu are vama cu Franta, daca asta vrei sa spui. Iar la vama cu Ungaria depinde de cati oameni pleaca din tara, de obicei, nu mai mult de 30 minute. Eu am stat 20 dar nu am venit din Spania.

| darrio2007 a răspuns:

Vezi aici:http://www.distanta.com/Spania/Romania
Vezi cumva vreo granita intre Spania si Romania? Te-ai nascut ieri de habar nu ai?

| darrio2007 a răspuns (pentru TCosminn):

Ai vrut sa spui Spania cu Franta sau, referitor la intrebarea lui, cu Romania? Sau chiar esti convins ca Spania nu are granita cu Franta? Că mă pui in dilemă.

| TCosminn a răspuns (pentru darrio2007):

Dario, omul a intrebat cat se sta la granita dintre Spania si Romania, sau sa inteleg ca asta nu te pune in dilema? Din pricina aceleiasi dileme, eu i-am raspuns, referitor la Spania, ca nu are vama (cum avem noi cu Ungaria) cu Franta, dupa care l-am infromat ca Romania are vama cu Ungaria, la care se sta intre 30-60 de minute. Prin raspunsul meu, am informat omul, cat se sta cumulat la vamele dintre Romania si Spania. In cazul in care stii alte tari care mai au vame intre ele cum avem noi cu Ungaria, te rog sa ma informezi, astept cu nerabdare. Dar nu cred ca imi vei raspunde, pentru ca drumul este foarte cunoscut de catre mine. Eu nu am scris granita, care poate fi inteleasca ca delimitare a doua tari, ci VAMA.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate peste 1000 de ani Romania va deveni imperiu cu granita la Spania. Asteapta!