| Raiden a întrebat:

Cate kilograme ai voie sa ai in bagajul de mana la Blue Air?

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Aici nu este vorba numai de kg ci si de dimensiuni.
http://m.blueairweb.com/FlightConditions.aspx?cid=8

| Raiden explică (pentru Elianna):

Cum sa nu draga Elianna?
8.5 BAGAJUL DE MÂNĂ

8.5.1 Aveți dreptul la un singur bagaj de mână care nu poate depăși 10 Kg și dimensiunile 55 cm x 40 cm x 20 cm. Dimensiunile bagajului includ toate accesoriile acestuia (roți, mânere, buzunare exterioare etc).

Elianna
| Elianna a răspuns (pentru Raiden):

Pai daca stii,de ce mai intrebi? Ca eu am calatorit cu alte companii,nu cu asta, de aceea ti-am dat linkul.
La AirFrance iti baga bagajul intr-un locas, si daca incape acolo...e bun! Foarte posibil sa fie si un cantar pe undeva, dar eu nu am observat, ca nu au avut nimic de comentat.

| Raiden explică (pentru Elianna):

Nu stiam, am vazut pe site-ul dat de tine.
Mai mult ca sigur doamna Elianna la orice companie pe langa dimensiuni conteaza si nr de kilograme. Cu Blue Air nu am mai calatorit nici eu, in schimb am calatorit cu Tarom, si acolo era limita de kg.