| CAsToReL a întrebat:

Cati km are o tura completa de lac, in Herastrau, urcand si coborand LA UN MOMENT DAT calea ferata pe langa Casa Presei pe undeva?

Răspuns Câştigător
| alexam a răspuns:

Cred ca vreo 8-9 km, pentru ca in mers normal am facut intr-o ora si jum. tura, exact cum ai scris tu.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nush da am vrut sa adaug un comentariu ca am vazut ca nimeni nu ti-a raspuns la intrebarea astalaughing lol...

daniela
| daniela a răspuns:

Perimetrul lacului Herastrau, cred ca are cca 4 km, avand in vedere ca auto intre Piata Charles de Gaulle si arcul de Triumf sunt cam 0.7 km, intre ambasata Chinei si aceeasi piata vreo 2 km ( asta pe kilometrajul masinii )

| bunica a răspuns:

Ce-ti este lene sa-l masori? sau nu vrei sa slabesti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Perimetrul lacului herastrau, mai precis turul incepand de la intrarea - Arcul de Triumf, continuand pana la calea ferata si trecand acel pod de fier, apoi intorcandu-te pe partea cealalta si ajungand de unde ai plecat, adica tot la intrarea - Arcul de Triumf, perimetrul este de 6.06 km, repet 6, 06 nu 6, 6 km. Timpul pe care trebuie sa-l confirmi, avand in vedere o conditie cat de cat buna fizica este de: 35 minute, alergand cu o viteza constanta de 9, 6 km/ora. O zi buna!

| CAsToReL explică:

Iti multumesc pentru raspuns... o singura data am reusit sa scot 35 de minute laughing) si eu banuiam ceva in jurul a 6-7 km laughing))

Multumesc din nou pentru raspunsul EXACT!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

8km

| Cristian_Dumitru_1975 a răspuns:

6.25km masurati cu bicicleta. pod insula tandafiri. cale ferata... fard rock cafe. pod