| Andrey_Shevchenko_1991 a întrebat:

Ce acte doveditoare trebuie sa prezint la ambasada SUA pentru viza turist b2?

3 răspunsuri:
| MuncaLaDomiciliu a răspuns:

Acte de proprietate imobile(case, terenuri, apartamente), un contract de muncă pe perioadă nedeterminată, eventual un extras de cont(daca ai cateva mii de dolari/ euro in cont), alte acte de proprietate, certificat căsătorie( și de naștere dacă ai copil).De regulă poți prezenta ORICE acte doveditoare din care să reiasă că ai destule motive să te întorci în România.Nu încerca să trișezi, de regulă când ai ajuns la ambasadă, cei de-acolo știu cam tot despre viața ta, ei doar compară dovezile. Succes!

| Andrey_Shevchenko_1991 explică (pentru MuncaLaDomiciliu):

Ideea e in felul urmator, viitoarea nasa ne-a trimis invitatie in america, eu cu viitoarea sotie avem doar 5000 de euro fiecare in cont, case, terenuri sunt ale parintilor, singurul act doveditor e acela ca avem in cont 5000 de euro

| Andrey_Shevchenko_1991 explică:

Ideea e in felul urmator, viitoarea nasa ne-a trimis invitatie in america, eu cu viitoarea sotie avem doar 5000 de euro fiecare in cont, case, terenuri sunt ale parintilor, singurul act doveditor e acela ca avem in cont 5000 de euro