| dragos_marinescu a întrebat:

Ce fac daca zbor cu avionul si pierd conexiunea pe care o am cu alt zbor?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La aeroportul de tranzit, inainte de a lua o initiativa personala, trebuie sa verifici daca cei de la aeroport si respectiv de la companiile implicate in calatoria ta au organizat DEJA totul! ar fi bine sa pui aceste intrebari cand cumperi biletul sau inainte de primul zbor;-)

8 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Te interesezi care este urmatoarea cursa spre destinatia ta.

| monicaclaudia a răspuns:

Depinde daca zborul tau e cu intirziere ei trebuie sa iti asigureze un bilet pentru urmatorul avinon daca e o companie serioasa daca nu astepti...(( pin ce ai o alta legatura in speranta de un loc liber in cel mai rau caz e a rezerva biletul

| LuS[z] a răspuns:

in primul rand nu te impacientezi.fiecare problema are o rezolvarea.sigur veio gasi alta cursa sau un alt mijloc de treansport iar cat despre bani am intelesi ca te poti duce la agentie cu biletul si iti vei primi banii inapoi.

| andrei_gheorghe a răspuns:

Depinde daca zbori cu aceeasi companie sau cu o alta companie. Daca zbori cu aceeasi, acestia sunt obligati sa-ti puna la dispozitie un loc in urmatoarea cursa sau daca sunt mai multe persoane, astepta avionul celalalt pana ajungeti voi.

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Daca pierzi cursa iei un avion Tarom pentru care nu-ti tr nici bilet e ca si la microbuz sau maxi taxi.platesti cursa

| iunie2001 a răspuns:

inrtri in panica:-)))) ar fi bine sa nu pierzi fiindca in cazul asta cumperi un alt bilet la pret intreg

| stoicamarius a răspuns:

E bine sa iti stabilesti conexiuni cu diferente mai mari de timp. Cel putin 4 ore diferenta pentru ca se intampla ca avionele sa aiba intarzieri si cu tot cu transferul tau si al bagajelor e nevoie de cel putin o ora. Totusi, evita zborurile cu conexiune iar daca totusi ai asa ceva, cauta sa zbori cu aceeasi companie.

| romcea_ioana a răspuns:

Niciodata nu fa conexiuni intre doua zboruri low-cost, acestea intarzie mai mult si risti sa pierzi avionul. Daca nu ai conexiunea cu aceeasi companie si pierzi totusi zborul incearca sa vezi daca cei cu care ai zburat iti ofera alternative, depinde si cat a intarziat.