Întrebare recomandată | patriciatimeea a întrebat:

Ce imi trebuie la un zbor cu avionul? check-inul sau boarding pass-ul?
Pot sa am travel document-ul daca nu am dat check-in?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Deci cand iti cumperi biletul online trebuie sa faci check in ul. In urma check in ului primesti acel boarding pass de care zici tu.

Check in ul il poti face fie la aeroport fi online cu 1 zi inainte de zbor (sau 10 zile daca zbori cu wizzair)

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cand am fost in Irlanda cu colegii si cu doamna diriginta mi-a trebuit doar Pasaport. Stiu ca trebuie sa fii cu 2 ore inainte, trebuie sa cumperi biletul sau ce naiba e, apoi sa predai bagajele si atat. Trebuie sa astepti alea 2 ore, cand au trecut aproape 2 ore trebuie sa fii deja in avion.
PS: Eu am decolat din Germania, spun asta ca poate in Romania nu e asa. Nu ma prea pricep. Atunci am zburat prima data cu avionul.

| patriciatimeea explică (pentru anonim_4396):

Eu plec din Copenhaga, si schimb avionul in Ungaria. Eu am cumparat online biletul. E alta treaba decat daca il cumperi de la agentie...

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Biletele nu se cumpara la aeroport, la aeroport faci check in ul si atat. Daca nu stii despre ce e vorba nu da sfaturi ca pentru tine s au ocupat altii de tot ce tine de documentele de zbor.

| patriciatimeea explică (pentru suntserios):

Si daca am facut check-inul cu mai mult de 1 zi inainte de zbor la Norwegian, se intampla ceva? Adica. ce se poate intampla?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru patriciatimeea):

Nu se intampla nimic... daca ai putut face ceck in ul cu mai mult e o zi e ok. Stiam ca in general doar cele low cost iti dau voie sa faci ceckin ul mai devreme. Tarom spre exemplu iti da voie cu doar 30 ore inainte.

| AlexSiniat a răspuns (pentru suntserios):

Biletele se pot cumpăra ȘI de la aeroport.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru AlexSiniat):

In conditii de urgenta si daca vrei sa platesti un pret de 10 ori mai mare

| AlexSiniat a răspuns (pentru suntserios):

Evidentwinking

| danyvelea a răspuns:

Patricia. am nevoie urgenta de ajutor,, nu pot sa-ti trm mersi ca nu am confirmat mailul... te rog frumos, ai timp 1 min sa ma ajuti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vad ca te-a elucidat seriosul. Daca faci check-in online sa mergi totusi la check-in counter sa-ti lași bagajul de cala daca este cazul. Zbor plăcut si vacanta faina!