Întrebare recomandată | FCD7399 a întrebat:

Bună,
Zbor pentru prima oară cu escală la Viena(o oră), destinația fiind Frankfurt. Am făcut check-in-ul online și am primit un singur boarding pass (Otopeni-Viena) Este suficient atât sau trebuie sa mai primesc inca un boarding pass? Cum îl obțin sau mai bine zis care sunt pașii pe care trebuie sa ii urmez după ce am coborât la Viena?
P.S. Este aceeași companie, Austrian Airlines

Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Dacă ai zbor cu escală, e destul un boarding pass. Dar din descrierea ta, tu ai un zbor cu schimbare de avion (sunt două curse diferite: OTP-VIE, apoi VIE-FRA). Mergi pe s@itul Austrian și faci check-in și la a doua cursă!

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca biletul tau este pana la Frankfurt, atunci probabil vei merge mai departe cu acelasi avion sau vei schimba avionul fara sa iesi din perimetrul aeroportului.
Detalii si specificatii poti cere de la compania de zbor.