| sweetlollypop a întrebat:

Ce obiective turistice interesante sunt in germania si in Belgia?
Cati km sunt din Romania in Germania? Funda :*love struck

Răspuns Câştigător
| Baton a răspuns:

Despre obictive turistice mai putin dar poti vedea in primul rand Berlinul care stie orice dobitoc despre el cum si e a fost...
referitor la km RO-Germania depinde pana unde vrei sa mergi.
exemplul meu este Munchen
Timisoara - Munchen 1000 KM (masina, autocar)
daca vrei sa mergi ceva mai in nord atunci mai pune.
dar nu e vb de km ci e vb de calitatea drumurilor.
dupa ce iesi din Romania si treci putin prin Ungaria vei avea parte de o calatorie buna deoarece drumurile sunt foarte faine.
odata ajunsa in germania iti garantez eu ca vei avea la ce sa te uiti tongue deoarece este foarte frumos aici. cel putin in zona in care sunt eu.
cat despre obiective turistice pot spune ca sunt multe deoarece stiu sa le promoveze si ai si cum sa ajungi la ele fara sa te injosesti si sa injuri pe drum tongue

2 răspunsuri:
| calin_1583 a răspuns:

Du-te in hanovra cea mai tare gradina zoologica din europa

| Ancutsa a răspuns:

Bună!
Eu sunt in Germania și sincer, din Suceava-Offenburg am facut 2800 km. Cam așa.
Obiective turististe sunt foooarte multe. Poate vei ajunge și la Europa Park big grin.
M-ai poți căuta pe net informații happy.