| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere ai despre mersul in strainatate cu autocarul? Este o alternativa inteligenta fata de avion? Eu am mers de doua ori in viata dar Cluj-Sibiu, nu si sute de km. N-a fost o experienta prea urata dar partea proasta e ca soferii sunt needucati si unii dintre pasageri asemenea. Dar pariez ca tot asa este si intr-o cursa de Italia low-cost cu avionul.
`Intreb doar pentru oamenii ce au folosit autocarul pentru drumuri lungi.

PS:
Flixbus e o firma valabila?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Groaznic de obositoare, nu merită.

| Aube a răspuns:

Stai sute de km cu genunchii la gura. Poti dormi in scaun? Pentru ca alta sansa nu ai in zecile de ore parcurse. Si am auzit ca sunt soferi care nu permit folosirea toaletei din masina ca sa nu plateasca golirea. Opresc unde si cand vor ei pentru wc. Apoi, chestii "marunte" ca transpiratia celor de alaturi si altele. Astea, zeci de ore si nu cat dureaza zborul cu avionul.

| mihai69 a răspuns:

Nu recomand, mai ales dacă ai peste 1m80 și 75 kg.
Doar dacă ai fobie de zbor cu avionul, sau nu există alternativă.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Oribil sa stai inghesuit peste 24 ore acolo in conditiile in care ajungi oriunde in europa cu avionul in 2 3 ore