| anonim_4396 a întrebat:

Transportul international cu autocarul este o alternativa pentru oamenii ce nu ar zbura cu avionul?
Sunt conditii civilizate de calatorie?
Intreb in special pentru compania Flixbus.

3 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Nu va inteleg pe cei cu frica de avion, jur. Preferati sa stati cate 2-3 zile inghesuiti pe sosea cand cu avionul faci max. trei ore dintr-un capat in altul al Europei. Get over it ca nu aveti cinci ani.

Din Manchester sunt acasa intrand pe poarta in nici cinci ore. Cu tot cu zbor, asteptat bagaj, drum de la aeroport etc. Am un var care nu se urca neam in avion si ajunge cu 3 zile juma dupa mine anchilozat. Nu sunteti sanatosi la cap.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca pentru tine sa stai minim 20 ore pe scaun fara sa te misti, sa dormi, sa te speli sunt conditii decente...

| RoCkKiD a răspuns:

Daca nu te grabesti si nu te deranjeaza inghesuiala, somul chinuit si posibilele dureri de articulatii o sa fii ok.

Problema e ca dureaza enorm de mult comparativ cu avionul si oricat de dragut ar fi autocarul, dupa 20 de ore pe un scaun o sa fii intepenit, obosit si chinuit. Cand o sa ajungi la destinatie in loc sa iti vezi de treaba vei avea nevoie de o zi sa te recuperezi.