| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, urmează sa plec in Franța și cum pana in orașul in care merg nu este zbor direct, as vrea sa merg cu autocarul. A mai mers cineva cu autocarul pe distante lungi? Cum a fost? Ce firma vi se pare mai ok, Flixbus sau Tabita Tour? Multumesc!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa fie oribil sa mergi pana im Franța atatia km cu autocarul

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Tabita.

| mastadont a răspuns:

Am fost eu mai demult până în Spania și a fost oribil, nu aș repeta nici-o dată experiența. Mai bine mergi cu avionul până în cel mai apropiat oraș și roagă pe cineva cunoscut să te aștepte la aeroport sau caută transport alternativ până în orașul unde vrei să ajungi, transport cu trenul sau autobuzul de exemplu.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Eu când am mers cu autocarul pe distante mari, i-am ales pe cei de Pletl. Dar nu știu dacă fac și Franța (te poți interesa). Despre Flixbus, am auzit doar lucruri urâte (nu știu dacă sunt și neaparat reale), iar de ceilalți n-am auzit.

| CezaraEM a răspuns:

Buna!
Da, am mers cu autocarul pana in Grecia, a fost groaznic laughing nici sa dorm n-am putut pentru ca te dureau toate alea, e total incomod sincer! Nu as mai repeta experienta asta niciodata.
De avion iti e frica?

| ioan452 a răspuns (pentru CezaraEM):

N-am mai mers cu avionul pana acum, deci nu stiu. Pana in orasul in care trebuie sa ajung nu este zbor direct, trebuie sa merg pana la Paris si de acolo sa iau trenul. De-aia ma gandeam sa iau autocarul pentru ca ma lasa fix in gara din oras, dar acum nu stiu ce sa zic.