| J7anine a întrebat:

Ce parere aveti de China ca destinatie turistica? ati fost acolo? ati vrea sa mergeti?

Răspuns Câştigător
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Este foarte ok ca destinatie turistica tinand cont ca aceasta tara produce cea mai mare gama de produse.Nu am mers insa mi-asi dori sa merg eu cred ca sunt ffffffff multe lucruri de vazut acolohee heema amuza foarte tare limba lortonguetongue:*:*

6 răspunsuri:
| Ben. a răspuns:

Mi/as dori f mult sa vad china. cred ca e o destinatie super. dc as avea bani as pleca acu

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

N-am fost si as fi curioasa sa merg. ezit totusi sa merg intr-o tara comunista. Numai ideea si ma ingretoseaza.

| N538961518 a răspuns:

As vrea sa merg...China si Japonia daca nu le vad pe astea 2 inseamna ca am trait degeaba.

| claudiarebecca a răspuns:

Desi e o tara cu regim comunist, china e foarte deschisa accesului international (asta a fost si unul din motivele pentru care a rezistat dupa '90). plus ca in ultimii ani a avut cea mai mare crestere economica la nivel global. totusi e ink una din tarile ce prezint risc turistic, chiar daca nu foarte mare. e recomandabil sa o vizitezi intr-o excursie cu un grup ceva, cu care sa intri si sa iesi de acolo, de unul singur, nu prea. mai sigur ar fi shang-hai - ul pentru ca nu a facut parte din china de la inceput si e si f aproape de japonia (cam cum era timisoara la noi inainte de '89 - oamenii sunt mai "internationali"). voi merge in viitor dar momentan mai am alte tari e lista inaintea chinei - oricum as vrea ca pana la varsta pensionarii sa ajung ca alti oameni pe care i-am intalnit... sa vizitez peste o suta de tari. i'm just waiting to

| alexam a răspuns:

Unchiul meu merge de 2 ori pe an... sper sa ajung acolo caci trebuia sa fac in facultate un referat despre China. N-am ajuns sa mai fac, pentru ca am stat zile in sir si am tot citit despre China... m-a fascinat de-a dreptul! E cu totul si cu totul alta cultura, istorie, civilizatie, indiferent ca vb de zona rurala sau urbana. big grin

| Chαяtreux a răspuns:

As vrea sa merg