| Nextone a întrebat:

Ce parere aveti despre litoralul din Bulgaria? E mai ok ca la noi?

6 răspunsuri:
| Stalkeritza134 a răspuns:

Da. E mult mai îngrijit decât ca la noi. La ei iei amenda daca arunci ceva pe jos. Am fost anul trecut împreună cu iubitul meu si niste prietene doua săptămâni si am fost foarte mulțumiți.

| ÎntrebăriBuneLaSfârşitDeSăptămână a răspuns:

Da, e mult mai ok decat la noi! Nu e asa mare aglomeratie, nu se asculta manele, nu sunt sticle de beri si tigari aruncate pe jos la tot pasul, si in plus e foarte frumos! Dar, totusi, daca ar fi sa-ti recomand un litoral frumos, eu iti recomand litoralul spaniol. Acolo sunt foarte multe locuri frumoase (Cullera, Valencia, Barcelona, Tenerife, Malgrat del Mar, etc)

| Andrei277 a răspuns:

Da e mult mai ok, si eu mi-am luat un sejur all inclusive, in Romania nu gasesti atat de ieftin happy, + ai tot ce vrei happy

| CuriousStuff a răspuns:

Daca tot vrei sa pleci din tara pentru vacanta de vara eu personal recomand Grecia, pentru exact acelasi pret cat ai plati si in Romania pentru 7 zile (sau cate vrei) de sejur esti in Grecia, si nu se compara nici serviciile si nici plajele si locurile pe care le poti vizita. In Bulgaria sunt si acolo niste conditii si servicii mult mai bune decat sunt la noi la niste preturi mult mai mici (chiar mai mici decat in Grecia) insa pentru cativa euro in plus eu zic ca merita sa mergi in Grecia si iti faci si 1-2 zile de vizitat, sunt niste locuri minunate.
Eu cu nici 600 de euro am fost 7 zile in Grecia anul trecut impreuna cu prietena mea si am avut 2 mese pe zi pe langa care chiar nu simteam nevoia sa mai mancam ceva (deci a fost nici 300 de euro de persoana). Cu ~700 iti iei all inclusive daca esti mai gurmand/a. Si am vizitat si niste locuri care te lasa cu gura cascata. Dar si Bulgaria suna bine, fiind mai ieftina, in nici-un caz litoralul romanesc pentru ce preturi sunt si ce conditii au mai bine de banii aia stau toata vara in orasul meu si merg la piscina in fiecare zi, toata vara.
Ce reclama proasta fac...

| Equipmag a răspuns:

Depinde ce cauti.....este mai ok decat la noi fiindca nu este la fel de multa mizerie. Este mai liniste si personalul din servicii este mai primitor. Nu simti falsitatea din comportamentul astora de aici. Plajele sunt curate si preturile decente.Nu iti zdrangane muzica in cap, ceea ce nu ar fi o problema daca ar fi la un volum decent. Ai loc pentru prosop, nu iti baga nimeni sezlonguri pe gat. Hotelurile arata peste media de la noi majoritatea. Eu ma feresc de locurile cu multi romani. Statiunile unde vin romanii au tendinta sa se "romanizeze" in sens rau. Exemplu: Paralia Katerini din Grecia...e atat de plina de romani incat si mancarea a devenit la fel de romaneasca. Si atunci de ce as merge sute de km ca sa mananc ceafa de porc? happy

| mihai69 a răspuns:

Din păcate, da, e mai OK.
Și spun asta pentru că de mai bine de 10 ani merg la ei la mare. Iar în puținele dăți când am fost și pe la noi, am regretat...