| valerian_dina a întrebat:

Ce sa fac daca vreau viza de 2 saptamani in SUA? Ce acte trebuie sa am, unde le depun? Cine stie, ziceti-mi si mie, va rog! Viza de turism, apropo

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SUA viza de turism detalii aici http://bucharest.usembassy.gov/Romana/index.html atentie poate trebuie cautat si pe alte link-uri (adrese) care contin informatii si sunt in alta pagina din acel site

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alte detalii SUA viza turism http://bucharest.usembassy.gov/Romana/Tourist.html

| georgesur a răspuns:

In primul rind trebuie sa-ti gasesti un "motiv tare" care sa-ti sustina cererea.
In al doilea rind trebuie "sa te inarmezi" cu cit mai multe dovezi (acte, conturi...)cu care sa dovedesti ca vrei sa mergi (ca turist) in State doar pentru motivul invocat de tine...si nu pentru a ramine acolo.(.cu tinerii intre 18 ani si 35 ani cam "sufla si-n iaurt"...)
Succes!

eileen
| eileen a răspuns:

Eu am cerut anul trecut viza pentru america, de turism, am dus un teanc de acte, motivul era sa imi vizitez sora pe care nu am vazut-o de 17 ani, am dus poze, scrisori etc. dar tot ce m-au intrebat a fost cati bani castig, ce lucrez, ideea e ca trebuie sa dovedesti ca ai bani, ca nu ai de ce sa lucrezi acolo. AM luat viza pe 10 ani desi nu ma asteptam!

| elisheba a răspuns:

Ma bucur pentru tine Eileen.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt in anglia la sora mea ea are casa si loc de munca aici eu am incept un curs de limba engleza si din cite am inteles pot sa obtin acte sa lucrez legal aici.intrebarea mea estedaca as dori sa merg in vizita in america as obtine viza daca as avea munca aici in anglia si scoaladeoarece am si o alta sora in americade 10 ani. ce acte mi-ar trebui am 30ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facilitez primirea de viza USA - fara loterii, fara timp de asteptare - direct de la ambasada USA!

Cine doreste sa primeasca viza de USA, este rugat sa ma contacteze la email remus_usa@yahoo.com sau pe mess la remus_usa

Ma ocup de acte si tot ce este necesar pentru a primi viza USA!

Ulterior asigur si cazarea in USA daca este nevoie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine doreste mai multe informatii despre cum poti obtine viza de USA este rugat sa ma contacteze la remus_usa@yahoo.com sau pe mess la remus_usa

Facilitez primirea de viza USA!

Cine doreste sa primeasca viza de USA, este rugat sa ma contacteze la email remus_usa@yahoo.com sau pe mess la remus_usa

Ma ocup de acte si tot ce este necesar pentru a primi viza USA, dvs nu trebuie sa aveti nimic altceva in afara de pasaport valabil, de restul ocupandu-ma eu!

Trebuie sa aveti un sprijin financiar insa in cazul in care doriti cu adevarat sa mergeti in USA, nu ar trebui sa fie o problema!

Totul este 100 % sigur plus ca in viata daca nu risti nu ai cum sa reusesti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Ai rezolvat cu viza? TE rog spune-mi si mie cum...