| adelina19 a întrebat:

Ce stiti despre trenul regional Galati-Braila privat! am inteles ca nu e de la Cfr. Are un site sau un mers al trenurilor?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Are!
E un tren privat si il poti gasi aici:
http://www.transferoviarcalatori.ro/......alati.html
Galati-Braila sau Braila-Galati este o parte a traseului, inclusa in Galati-Buzau, Buzau-Galati.
Daca te intereseaza oricare alt traseu al acestor trenuri, il gasesti aici:
http://www.tren.transira.ro/
Biletele se cumpara din tren de la controlor si au acelasi pret(poate chiar usor mai mic) cu cele de la CFR.
Singurul lucru pe care il ai de facut este sa depistezi trenul in gara si sa urci in el, pentru ca NIMENI nu-ti va da vreo informatie la Biroul de Informatii.
Bafta!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru greece12):

Este "usor" mai mare. Am circulat si cu acesta si cu altele in tara. Pe unele trasee putin mai mare, pe altele mult mai mare.

greece12
| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Posibil sa fi fost eu norocoasa, pentru ca am platit mai putin decat cu CFR-ul.
Dar am mers pe un singur traseu, nu am experienta ta.