| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa faci ca sa poti ajunge in America?
Adica cu vizele si chestile alea.

5 răspunsuri:
| LeBlanche a răspuns:

Să cunoşti pe cineva de acolo care să te invite la el/ea şi să fie de acord să te găzduiască, să faci rost de viză şi să te ţină buzunarul să scoţi vreo 3000 de dolari pe un bilet de avion.

| mgtow a răspuns:

Viza costa cateva mii de euro nu poti pleca acolo.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Trebuie intai sa ti se dea viza, trebuie sa ai pe cineva acolo, trebuie sa ai bani

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depui la amabasada americii din Romania o cerere de obtinere a vizei, te duci la un interviu unde iti vor pune 1000 de intrebari si apoi astepti sa vezi daca ti se ofera viza sau nu.

in rest iti mai trebuie bani pentru avion...

| mariela60 a răspuns (pentru LeBlanche):

Trebuie sa obti viza de turist, apoi iti cumperi bilet de avion, si ..calatorie placuta! Acum 2 ani, mi am cumparat cu 500euro bilet dus-intors, pana la Miami!