| Anonimus1358 a întrebat:

Compania aeriana Blue Air mi-a spus ca nu pot calatori cu mancare in aeronava, dar dulciuri gen guma sau ciocolata pot sa iau?

Răspuns Câştigător
| Mmaannuu11 a răspuns:

Probabil ai voie cu guma doar daca mănânci atunci dar cu ciocolată nu cred că ai voie doar a spus că nu ai voie sa călătorești cu mâncare.

6 răspunsuri:
| addy200 a răspuns:

Da

| curioasa210 a răspuns:

Am calatorit cu aceasta companie si m-au lasat fara problemecu guma de mestecat si snackuri gen chipsuri, biscuiti, corn cu ciocolata. (totul s-a intamplat in vara pe mine si pe familia mea ne-au lasat dar am vazut si majoritatea persoanelor cu mancare care sigur nu era din avion.)

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru tine ciocolata nu-i de mancare?
Guma de mestecat este acceptata!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa iei lucruri ambalate, nu iti zice nimeni nimic, desi nu cred ca vei muri de foame pe un zbor Blue Air care dureaza 2-3 ore maxim

| Anonimus1358 explică (pentru suntserios):

Vroiam sa iau ciocolata in bagajul de cala deoarece in pachet se topeste in 3 zile

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Anonimus1358):

In bagajul de cala poti sa iei orice aliment vrei...