| ciortan a întrebat:

Bunaziua stie cineva daca pentru a merge din Italia in Romania am nevoie de procura din partea sotului pentru a putea calatori cu baiatul meu de 2 ani.Am sunat la aeroportul din Pisa de unde plec si politia mi-a spus ca nu am nevoie numai daca compania aeriana cere acest lucru, in cazul meu Wizz Air.Multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca sunteti cetateni romani nu este nevoie, de declaratia sotului ai nevoie doar la iesirea din Romania. Numai bine!

| ciortan explică (pentru Ioandelasal):

Eu ma gandeam sa ma duc pana la aeroport la Pisa, mai ales ca sotul pleaca cu doua zile inaintea mea cu masina si sa nu ma trezesc ca raman pe aici, Va multumesc din suflet la toti

5 răspunsuri:
| Ađřıαηηα a răspuns:

Hei.
Deci am experienta in chestia asta. In vara anului 2011 am fost in Italia si acum 2 ani mama avea aceeasi problema adica nu stia daca ii trebuie procura si ei bine s`a interesat si nu trebuie.
Ii trebuie pasaport si numai ai treaba. poti sa-l iei si in China laughing
Sper ca te-am ajutat. Bafta happy

| RazvanXX a răspuns (pentru Ađřıαηηα):

Da nevoie de pasaport atat tongue

| ciortan explică:

Problema era ca tocmai vroiam sa ma duc pana la aeroport la Pisa, ca sotul meu pleaca cu doua zile inaintea mea, si sa nu ma trezesc ca raman pe aici, baietelul are pasaport eu am decat carte de identtate.va multumesc tuturor

| didi_8847 a răspuns:

Decat un pasaport si atat