| ღmirunikaღ a întrebat:

Cui iii plac porcusori de guinea cei pui am vazut azi unu si era f mik cred ca avea 10-9 cm sau chiar mai mic http://www.google.ro/......tp?/imgres r:1, s:97&biw=1362&bih=529

Răspuns Câştigător
| TrendyHedgehog a răspuns:

Pai si eu am vrut sa imi iau dar nu prea mi-a placut culoarea blanitei mi se par draguti dar nu se compara cu un caine sau o pisica

6 răspunsuri:
| Ambassaderåd a răspuns:

Salut! Semne de punctuatie si nu te mai grabi. Da sunt animale/rozatoare pe care le tii ca de companie. in rest nu te ajuta la nimic. Si nu merg pe principiul acesta- cu ajutatu'- dar. mai degraba ia-ti un caine ca el e prietenul omului. Nu o pisica, caci nu stiu daca stii. zicala: Cainele zice : satura Doamna pe stapanul meu si osul sa mi-l dea mie, iar pisica: sa moara, sa mananc eu totwinking. cam asa cevawinking... un rozator. nu prea. scuze sad

| Ioana_2144 a răspuns:

Da era frumos miruna da cemik era eu credeamc a e sobolan si eu am unu dar e mare nue mikut asa cum era ala da ce frumos era

cumparati si tu ::*:* paa te pup :X:

| Andreea_9845 a răspuns:

Sunt foarte drahuti si foarte moi l-am vazut si eu azi cu tine era de vreo 6 cm si era atat de frumos

| TrendyHedgehog a răspuns:

Ms mult pentru fundita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Ambassaderåd : o completare, daca imi permiti. Porcusorii de guinea sunt ierbivore, nu rozatoare. Tractul lor digestiv este foarte lung, precum la cai, mancarea lor de baza fiind fanul si verdeturile in general. Nu semintele, ca in cazul rozatoarelor. Cine face altfel, este insuficient informat. De asemenea, nu se cresc individual, fiind animale sociale. Altfel, sufera. Ideal sunt 2 porcusori de acelasi sex (din motive evidente). Pentru cine vrea sa creasca porcusori fericiti, gasiti informatii educative pe site-ul www.gemon.ro. Toate cele bune.

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Mie,sunt foarte amuzanti ar trebui sa iti iei