| Melody a întrebat:

Cum e cu taxiurile in Bucuresti? Saptamana viitoare voi pleca mai tarziu de la facultate si singura cale sa nu pierd masina spre casa e sa iau un taxi de la Muzeul de Istorie la Piata Presei. Cineva mi-a spus ca nu obisnuiesc sa ia calatori pe distante scurte, insa asta nu e chiar o distanta asa scurta....sauuu ca incearca sa umfle la pret. Intreb ca sa nu patesc sa-mi petrec noaptea admirand statuia lui Traian cu lupoaica in brate laughing

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Faci comanda, nu iei taxiu de pe strada.

CrisTaxi, Meridian, Cobalcescu.

Atat timp cat faci comanda, ai numarul lui, stii sigur ca nu e "pirat", poti oricand sa il reclami daca ai probleme etc...

si nu e deloc o distanta scurta

3 răspunsuri:
| gazza01 a răspuns:

Daca isi dau seama ca nu esti in Bucuresti or sa umfle pretul. Fi atenta sa puna taxatorul si uita'te la pretul pe km... Si vezi sa nu o ia pe un drum mai lung, spune'i pe ce drum sa o ia!

| Star4You a răspuns:

Eu zic sa iti iei mai multi bani ca s-ar putea sa coste daca esti mai departe si sa chemi un taxiu cu care circuli mai des.

| kessu a răspuns:

Cauta o firma ceva pe net, sau daca e o sa gasesti acolo fi atent si arata ca esti de-al locului altfel te vor face la pret happy