| LastNight1324235436 a întrebat:

Luna viitoare e ziua prietenei mele si as vrea sa ii fac o surpriza si sa ii trimit o scrisoare prin posta de ziua ei. Problema e ca nu stam decat la vreo 16 km distanta. Prima intrebare este : Se pot expedia scrisori pe distante atat de scurte? A doua: Poate sa i'o aduca acasa curierul? A 3-a : Exista ceva taxe?

3 răspunsuri:
| Jasmin15 a răspuns:

Se poate trimite la orice distanta, iar taxa? vei plati in jur de 3-5 lei happy

| ralucap91 a răspuns:

Se poate expedia pe orice distanta, iar ca sa o primeasca acasa, mergi la posta si specifica ca vrei sa trimiti o recomandata, te va costa max 10 lei, iar postasul trebuie sa o inmane personal destinatarului, iar el (destinatara in cazul tau) va semna pentru primirea scrisoricii. intereseaza-te la posta poate reusesti sa specifici sa ajunga scrisoarea in data cu pricinawinking bafta

| Ralu_RaluKa_1997_6lS0 a răspuns:

Eu am trimis o scrisoare distanta dintre mine si prietena mea a fost 14 km. a primit-o si m-a luat 5 lei. si i-a venit acasa. :* :*