| LisaJulie a întrebat:

Cum e sa locuiesti la mare? In Constanta. Mangalia, Navodari, Chilia, Sulina, Sfantul Gheorghe sau intr-un sat dobrogean? Sunt sate dezvoltate in Dobrogea? As vrea sa ma mut acolo, sunt locuintele atat de scumpe? Merita sa stai acolo pentru ca ai marea mai aproape?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

O fi cum o fi dar eu n-as locui acolo. Taica-meu a fost ofiter la Capu Midia si cat am stat acolo m-au nenorocit tantarii. Dobrogea si zona lipita de Dunare este teroare. Mergeam la munci agricole in Baragan si n-aveam zile bune. Daca, insa, ai o vila acolo merita sa o inchiriezi pe sezon.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dobrogea nu e cea mai dezvoltata regiune a tarii. Doar Constanta ce se bucura de banii marinarilor. De mare te bucuri 3-4 luni pe an cand te bati cu turistii si cu aglomeratia.

| ClaRa91 a răspuns:

Nu, nu sunt dezvoltate.