| anonim_4396 a întrebat:

Cum este plaja si adancimea apei in Costinesti? este adevarat ca e foarte adanca si periculoasa? nu am fost niciodata si as dori sa stiu daca e ok

Răspuns Câştigător
| Deny_Denis_2001 a răspuns:

Salut lavinia
Recomandarea mea ar fi sa "Urmezi" Semnele de avertizare
La Costinesti,Este Frumos, Se Imbina Atmosfera, cu Imprejurismile.
STEAG GALBEN:SEMN AVERTIZARE
STEAG VERDE:SEMN PERMIS TRECERE
STEAG ROSU:AVERTIZARE PERICOL

Datorita Curentilor, Se Pot Creea Gropi Mari, chiar si de 1 M
Recomand sa stai cat mai aproape de Tarm

Succes, Vacanta Placuta

2 răspunsuri:
| Meow230 a răspuns:

E frumos la Costinesti. Sunt semne de avertizare unde e mai ok sa inoti. adica unde e peiculos si unde nu. Dar ca oriunde, apa e mai adanca treptat, in timp ce inaintezi. Sa nu te duci prea departe, ca sa nu aluneci si stai unde sunt multi oameni. Nu e periculos

| Adry05 a răspuns:

Sunt locuri si locuri, oricum asta nu inseamna ca mergi 5 pasi in apa si ajungi la hau de 3 metri. Vei ajunge treptat la zona mai adanca si iti poti da seama dupa ceilalti oameni cat de adanca e apa intr-o anumita zona.
Eu am fost si nu, nu as zice ca e periculoasa. Adanca e doar daca te duci tu in larg.