| Tokha a întrebat:

Cum poti calatori ca minor fara buletin cu trenul?

Răspuns Câştigător
| FlyingFox a răspuns:

Biletele se iau din gara, iar in gara nu-ti cere nimeni buletinul, ci doar carnetul de elev pentru ca ai 50% reducere din pret daca prezinti carnetul. Pe tren se verifica doar biletul.

10 răspunsuri:
| MariusToc a răspuns:

Nu ai nevoie de buletin ca sa calatoresti cu trenul

| Tokha explică (pentru MariusToc):

Dar. cum?

| Kayle a răspuns:

Daca ai peste 11-12 ani poti calatori linistit, n-ai nevoie de buletin.

p.s : daca ai carnetul la tine iti face reducere de 50% happy

| Mwha a răspuns:

In poala la maica-ta happy

| CristinaValentina a răspuns:

Iti iei bilet, te urci in tren, calatoresti, apoi coborilaughing n-ai nevoie de buletin

| Mwha a răspuns (pentru CristinaValentina):

Eu zic ca-i mai confortabil in poala happy

| CristinaValentina a răspuns (pentru Mwha):

Works for me, as long as you don't need any identity cardlaughing

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu ai de buletin.Carnetul de elev este suficent daca vrei sa ai bilet cu reducere(sa fie vizat la zi ).
Ai grija ca daca ai probleme, politia te poate legitima.

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Probabil cu carnetul. Deşi nu ştiu destul despre mersul cu trenul, doar din ce am auzit.

| zurick a răspuns:

1.N-ai nevoie de buletin
2. Daca ai carnetul de elev, beneficiezi si de o reducere de 50%