| RappK a întrebat:

Cum scap de cearcane?sad...imi da mereu un aspect de obosita...au ajuns sa`mi zica unele persoane ca am inceput sa imbatranescstraight facelaughing

12 răspunsuri:
| Ana_6509 a răspuns:

Http://www.TPU.ro/......-cearcane/

Scrie la cautare,, cearcane" si vei gasi multe intrebari legate de asta.

| bisnitarpunctcom a răspuns:

Baga 2 linguri de metal la congelator si in fiecare dimineata scoatele si maseaza-te cu ele pe cearcane! asta e varianta ieftina...mai este si varianta chirurgicala

| AlinPlaya a răspuns:

Salut! Incearca sa dormi mai mult. Niste sensei de karate spuneau ca "cel mai bun somn este intre orele 22-24". Te odihnesti si daca dormi dupa aceste ore, dar atunci este cel mai bine.
Ave!

| madalinutza a răspuns:

Dormi putin?
de obicei din cauza asta se fac cearcaneletongue
Culcate mai repede sa dormi mai mult
si dimineata sa bei o cana de ceai de musetel
o sa vezi ca nu o sa mai ai cearcanehappy

| Leea1234 a răspuns:

Unge cearcanele cu un strat subtire de miere de albine,dupa care aplica peste ochi,comprese cu infuzie de albastrele ,si le lasi 10-15 minute!
faci acest "tratament "in fiecare seara ,timp de trei luni!
poti folosi si infuzie de musetel!
si odihneste-te mai mult!

| RappK explică:

Adevarul e ca nu dorm prea mult...ma culc la 1 si ma trezesc la 6:30.insa dorm destul de mult pe zistraight facepoate chiar si 4-5 orestraight face...(ma sperii cand vad cat de mult dorm ziua)

| betty17 a răspuns:

O metoda "clasica", si naturista este aplicarea a doua felii de cartof crud pe suprafata cearcanelor.

succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei, pai tu, adineaori, cereai un film de dragoste la care sa plangi mult! ca, spuneai tu, la twilight ai plans destul.
asa vrei sa scapi de cearcane? cu filme de dragoste? cu boceala pe la ele? n-ai sa reusesti in felul asta niciodata!
parol.

| RappK explică:

Hei nu are trebuie filmu` cu cearcanelelaughing

| vampirika a răspuns:

"Somnul de frumusete" se pun doua linguri din inox in congelator pentru jumatate de ora, apoi se scot si se maseaza cu partea bombata a lingurei cearcanele
- doua felii de cartof crud pe suprafata cearcanelor
- Feliile de castravete
-si chestia ca fondul de ten dar neaoh go on...nu imi place astalaughing

| dof21 a răspuns:

Ar trebui sa incetezi sa fumezi marijuana tongue. Apoi cred ca iti trebuie un somn de 9-10 ore o perioada pentru a te putea reface.

| miry12 a răspuns:

Du-te la doctor si spune-i sa iti de-a un tratament anumepentru cearcane! dar si doarmi ma mult incearaca dupa masa! si nu te trezi diminteata, dimineata ok? sper ca raspunsul meu sa te ajute! baftta!