| iSmile a întrebat:

Cum scap de cearcane? :-s fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Face tenul mai curat, mai finut, mai frumos.
Se curata un castravete proaspat si se da pe razatoare (sau se baga la mixer), iar pasta obtinuta se aplica pentru 15-20 minute pe fata. E un tonic minunat, in plus previne si inlatura cosurile, punctele negre, ridurile si deshidratarea.
Tot din castravete se mai poate face o pasta pentru albirea tenului, prin amestecarea unei linguri de suc de castravete cu o lingura de lapte si cateva picaturi de apa de trandafir. Se lasa pe fata 15 minute.

Pe lânga actiunea de catifelare a tenului, castravetele este apreciat si pentru actiunea de îndepartare a ridurilor. Prin aplicarea pe fata a feliilor de castravete, puteti reduce considerabil ridurile de pe fata sau le puteti atenua. Feliile de castravete subtiri si reci sunt faimoase pentru linistirea durerilor de ochi.

Chiar daca nu ai inca riduri, poti avea un inceput de pungi sub ochi sau pete inchise la culoare. Cercurille negre sunt, de obicei, ereditare si sunt un semn de subtiire a pielii. Orice produs care sporeste nivelul de colagen (cauta-le pe cele cu peptide sau vitamina C) vor ingrosa pielea, facand vasele de sange mai putin vizibile.

| RoXxy a răspuns:

DAca nu ai probleme de sanatate te sfatuiesc sa dormi 10 ore.Inainte sa te pui la somn iti pui 2 feliute de castravete pe cearcane.A doua zi imediat dupa trezire, bagi 2 plicuri de ceai de musetel in putina apa si faci un ceai, dar nu il vei folosi, ci vei folosi plicurile de ceai dupa ce le lasi la frigider.Cand se vor raci indeajuns le vei pune pe cearcane.Iti spun din experienta ca dupa cateva zile nu vei mai avea cearcane.Plus ca poti folosi si anticearcan cand iesi in oraswinkingSper ca ti-am fost de folos

| black1white a răspuns:

Cu machiaj.nu exista alta solutie.am si eu problema asta.nu a functiaonat nimic.toti medicii si cosmeticienii la care am fost au spus ca nu se trec nici cu somn nici cu felii de castraveti, cuburi de gheata, malai incins sau nu mai stiu eu ce.poti folosi un anticearcan. poti sa te dai cu pasta corectoare cu o nuanta mai deschisa decat cea a tenului tau.winking
bafta. fundita? sau macar un votbatting eyelashes

| Cherry a răspuns:

Incearca sa dormi regulat,sa ai un somn linistit,sa nu te trezesti pe timpul noptii, aerisesti camera inainte de somn, bea un ceai ceva.Si daca tot apar puneti dimineata felii de castraveti pe ochi...si mai mascheaza cu fond de ten.

| dreamgirl16 a răspuns:

Trebuie sa iti pui cuburi de ghiatsa de ochisori pentru a ii odihni umpicut, si sa masezi usor degetele ude in partea putin umflata a ochiului.Succes~*
Sper sa reusesti sa scapi!:*Daca nu noaptea viitoare dormi 8 h:* apoi sigur vei scapa, nu incerca sa dormi prea mult sau prea putin caci iti vor aparea din nou:*

| bombonika18 a răspuns:

Ori iti cumperi un corector(eu am de la avon) sau poti sa dormi mai mult. funda?