| kr.mdy a întrebat:

Cum se calculeaza pretul unui pat suplimentar la hotel, daca de ex pretul sejurului e de 1200? cat costa patul suplimentar?

Răspuns Câştigător
| Betty12345678 a răspuns:

Persoanele adulte cazate în pat suplimentar într-o cameră dublă/ apartament plătesc 50% din valoarea unui loc de cazare şi întregul tarif de mic dejun.

9 răspunsuri:
| Ivy86 a răspuns:

Depinde. E pentru un copil sau adult? În țara hotelierii sunt mai lacomi. Am văzut preturi pentru pat suplimentar pornind de la 50 lei + mic dejun (dacă este cazul).
In străinătate îl primești și gratuit dacă este loc în camera și dacă e vb de un copil pana în 12 ani.
Eu zic sa vb cu agenția sau personalul hotelier înainte, sa nu ai surprize.

| kr.mdy explică (pentru Ivy86):

Multumesc,deci in jur de 1 mil? pentru copil as vrea, si nu ma pricep ca nu m-am confruntat cu asa ceva.

| kr.mdy explică:

6 nopti=1200ron,pentru 2 persoane. Cu mic dejun inclus.

| Ivy86 a răspuns (pentru kr.mdy):

Depinde de la hotel la hotel, de regulile lor. Poate ai noroc și nu iti cer nimic extra. Deasta ți-am zis sa vorbești cu ei sau dacă au site intra la ei și vezi poate scrie ceva.
De exemplu eu am lucrat la un hotel unde nu se percepea bani pentru un pat suplimentar, doar pentru mic dejun pentru a 3-a persoana (undeva la 15 lei pe zi)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fiecare hotel are politica si preturile lui

| kr.mdy explică (pentru Ivy86):

Da,mi s-a comunicat, 54 euro, in euro se calculeaza, multumesc oricum.

| mihai69 a răspuns (pentru kr.mdy):

Adică fix cât spunea cel al cărui răspuns ai considerat că e cel mai bun, nu?!? rolling on the floor

| kr.mdy explică (pentru mihai69):

Adica fix cat mi-a comunicat hotelul prin sms dupa ce am intrebat aici.

| mihai69 a răspuns (pentru kr.mdy):

Așadar ai dat fundă celui mai... slab răspuns, de fapt.