| Derkes a întrebat:

Cum vi se par fetele unguroaice? Din zona : Harghita, Covasna? Si oamenii de acolo sunt diferiti fata de noi romanii?

9 răspunsuri:
| Ale5184 a răspuns:

Răutăciosi cu cine trebuie si cu cine nu trebuie.

| RAY a răspuns:

Nu cunosc, nici Romani nu sunt la fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai ok decat romancele si mai civilizate dar orice padure are uscaciunea ei

| laSoledad a răspuns:

In orasul meu cunosc fete venite din zona aia si sunt manierate, imbracate frumos, stiu sa vorbeasca bine, sunt inteligente, au bun simt, dar cunosc si fete venite din Oltenia, de exemplu, care sunt mai pe pitziponceala asa.

| acerr a răspuns:

Fine

| mihai69 a răspuns:

Da... oamenii de acolo sunt foarte diferiți: au două capete, patru picioare și vorbesc o limbă ciudată...

| Adry05 a răspuns:

Cât timp conștientizează că acolo e România și nu Ungaria și n-au pretenții să li se vorbească limba aia oribilă în insituții publice, n-am nicio treabă cu ele.

| NoriAl a răspuns:

Fetele unguroaice inca mai primesc educatie acasa. Sunt gospodine, sunt decente, au bun simt. Evident, fiecare padure are uscaturile ei.
Oamenii nu sunt cu nimic deosebiti, in afara de faptul ca respecta regulile mai strict decat noi: curatenie, liniste, nu deranjeaza pe nimeni cu nimic. A, daca ii superi, reactioneaza. Dar si noi facem la fel.

| Daniel323 a răspuns:

Ardealul in general este mai ok decat restul Romaniei la orice capitol.