| Giulya93 a întrebat:

Cum vi se pare Grecia?

Răspuns Câştigător
| crisS a răspuns:

Grecia mi se pare o tara foarte frumoasa am fost pe acolo de 5 ori si de fiecare data m-am bucurat de peisajele mirifice si de superbele lor mari.Cred ca e cea mai frumoasa tara din Europa de fiecare data ca ma reintorc acolo ma simt ca acasa iar mancarea lor e excelenta. Acolo am avut ocazia sa intalnesc oameni deosebiti si se vad cele mai frumoase obiective turistice.Insulitele lor sunt partea cea mai faina " cireasa de pe tort" fiecare e speciala si diferita in felul ei. E o tara de nota 10 happy

18 răspunsuri:
| AnnaMariaaa a răspuns:

Imi place multlove struck am fost 2 saptamani acolo si mi-a placut mult.

| Dulceata_1022 a răspuns:

Mie nu imi place acolo big grin sincer

| SupraDozaDeVise a răspuns:

Nu stiuthinking
Nu am fost.
Tu ai fost smug?
Cum ti s-a parut?

| carminaburana43 a răspuns:

Este una din locurile unde rivnesc sa ajung o data si o data in viata.Cum mi-a descris o cunostinta e si mai faina decit cred eu. Miros de portocale pe strazi azuriu si alb fantastic, tzatzici mediteranean si exotic in acelasi timp.

| faranumemomentan a răspuns:

O tara civilizata, frumoasa, primitoare. Am fost acu' 2 ani si anul asta.
Acu' 2 ani am fost pe insula Evia. Apa foarte curata, preturi super bune, mancare super, e super cand iesi la plimbare prin orasel si vezi ce casute frumoase si palmieri la fiecare casutahee hee
Am facut o plimbare la acropole, foarte frumos si f. cald, in afara de niste pietre nu prea ai ce vedea.
Anu' asta am fost in halkidiki - sithonia - vourvourou, foarte scump, mancarea ca la noi.
Am facut o croaziera cu un vaporas pe langa muntele Athos, am ramas masca laughing, bisericile de pe muntele Athos arata ca un hotel de 4 stele de la noi laughing
Merita un concediu in grecia, daca vrei sa te duci acolo te sfatuiesc sa te duci intr-o statiune ieftina deoarece mancarea e mult mai buna si mai ieftina iar oamenii sunt mult mai caldurosi decat intr-o statiune scumpa.

P. S. : In halkidiki o paine e 3 euro laughing deci iti dai seama ce preturi sunt

| Joint_4006 a răspuns:

E nasol, au niste mancaruri nasoalelaughing

| Lora a răspuns:

Foarte frumoasa doar sunt pe jumatate grecoaicawinking tata e grec

| danutzvd a răspuns:

Mi se pare in criza economica laughing

| EdmondDantes a răspuns:

Ourano, si nu stii ca cuvantul ourano nu exista? Ouranos e bine=cer

| anad a răspuns:

Mi-a placut! Este o tara frumoasa, curata, civilizata si grecii chiar ca stiu ce este acela turism! Au sosele si mijloace de transport foarte bune, sunt foarte organizati si stiu sa-si vanda, laude si promoveze valorile!

| veronica a răspuns:

Aici stau de ani buni si e superb daca vrei sa te duci undeva in vacanta vara aici e locul potrivit.

| soby47 a răspuns:

Fain. imi place mult. muly mai bine ca-n Romania

| PsychoDLight a răspuns:

Am auzit ca e tare, eu vreau sa merg cateva luni in Salonic.stie cineva cam ce preturi sunt pentru chirii apartamente/garsoniere?

| Lora a răspuns:

Aoleu Stilianos, nu ma invata tu pe mine gramatica. Ia spune-mi cum spui tu:mexri ston ouranos? sau mexri ston ourano, cand te referi la cer simplu atunci da spui o ouranos kai oli i gi tongue deci crede-ma ca stiu ce am scris.

| EdmondDantes a răspuns:

Bine ourano cum crezi tu, dar e gresit sa stii, cind te referi la tine sau il folosesti ca nickname pui Ouranos nu Ourano, se aude gresit... da ai dreptate nu te invat gramatica sunt de 29 de ani in Atena, de fapt de cind m-am nascut...hehehehappy

| Lora a răspuns:

EdmondDates daca vrei sa ne contrazicem ne contrazicem pana cand mai faci 29 de ani de strainatate.

| EdmondDantes a răspuns:

Ourano se pare ca la baruri unde lucrezi noaptea nu prea aveti ce discuta, mai mult se gesticuleaza? imi pare rau atunci, Ourano ourano asa e! Cind o sa stii 4 limbi strainje ca mine si sa studiezi 4 ani intr-o tara straina cum am fost eu in RO total strain atunci mai stai la disc cu mine. pina atunci... dance baby dance!

| AnggelikiMessinianBlood a răspuns:

urasc ellada...cred ca dupa ce v-oi termina liceul ma v-oi duce in Italia unde am locuit un an.numai trafic de droguri peste tot, MOTHERFUCKERS peste tot, criza, loc de munca gasesti cam greu.HEAVEN.pentru un turist e frumos dar daca locuiesti de 7 ani, eu sunt jumate grecoaica tatal meu e grec dar m-am nascut in Romania si am stat in Romania pana la 9 ani... dupa care am plecat cu mama si cu tata in grecia.iar la 13 ani parintii mei au hotarat sa divorteze (in grecia dureaza cam mult divortul) asa ca mama a hotarat sa ma duca in Italia la sora ei pentru un an. dupa un an am venit inapoi in ellada