| Derkes a întrebat:

Cum vi se pare in Hawaii? Sa traiti acolo, in fiecare zi sa mergeti pe plaja cu un cocktail, pe un sezlong,si cu o carte interesanta. Sa fi un bun surfer, sa dai lectii celorlalti turisti si din asta sa iti castigi existenta. Sa nu ai calculator, telefon performant, cine stie ce achizitii in domeniul tehnologiei. Sa fi un om modern, dar in acelasi timp sa nu iti distrugi mintea cu noile,, trenduri" din ziua de astazi. Sa mananci numai mancare sanatoasa, de 2 ori pe luna poate cate o fripturica de pofta, fara dulciuri, fara prostiile procesate si nocive din ziua de astazi. Fara tutun, alcool, droguri, sucuri acidulate. Cum vi se pare o viata ca aceasta?

Răspuns Câştigător
| BuLaNNNeL a răspuns:

Plictisitoare. Distreaza-te, viata e scurta. Nu cred ca e vorba de o viata extremista, eu as alege moderatia, eu cred, ca moderatia e cheia. Nu stii niciodata ce se poate intampla, cum poti si cat de usor este sa devi din om- neom. Eu, personal; de pe la 15 ani pana acum jumatate de an am dus o viata mai extremistă dpdv al sportului pe care-l practicam. Am renuntat la iesiri cu prietenii, la nopti pierdute, sucuri, energizante, fastfood etc nici nu se punea problema, iar cu toate astea, in urma unei traume m-am trezit cu tulburare depresiva majora, iar viata mea a luat o întorsătură drastica. Sa nu mai zic ca am pierdut tot, inclusic rezultatele muncite in ani de zile, de la 80 kg la 58. Acum viata mea înseamna pastile, repaus, pastile si speranta ca imi voi reveni la normal. Am pierdut kilograme, am pierdut prieteni, am pierdut amintiri frumoase pe care mi le puteam face daca nu-mi duceam sportu la extrem. Viata e cam scurta, traieste-o. Moderatie; tine minte. (Parerea mea). A, da, cunosc medici care fumeaza 3 pachete la zi si un altul (stomatolog)- baga cola; tigara electronica, dulciuri, zilnic laughing. Nici ca ei, dar nici ca tine, alege calea de mijloc. Bafta.

6 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Viata ideala, dar cam greu de obtinut.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Utopica

| Derkes explică (pentru BuLaNNNeL):

Respect! Un raspuns de nota 11.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ce treaba are Hawaii cu viata sanatoasa? Tu ai citit macar ce probleme au aia de acolo ca si sanatate? Cum e cu tornadele si alte alea? Mi-ar place unde in virf de munte, prin Scotia. Insulele calde nu prea imi suna bine, poate doar daca ar fi sa fiu pe o insula cu vreo doua-trei dudui...

| Mayar a răspuns:

Avand in vedere felul meu de a fi, acest mod de viata ce pare a fi ideal pentru tine, dupa cum o spui, pentru mine ar fi neplacut. Imi plac alte lucruri. Insa da, mi-ar placea foarte mult sa traiesc si eu o viata aproape de ideal (idealul pe care mi-l imaginez eu si care e dupa gustul si placul meu, bineinteles) si nu m-as plictisi niciodata. Nu mi-ar parea rau dupa nimeni si nimic. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cum te-ai gandi sa finantezi asa o viata? facand ce?