| Echajbjdbsbsbsbvs a întrebat:

Cum vi se pare Turcia? Ar merita sa merg acolo?

2 răspunsuri:
| TheBoyTheCool24 a răspuns:

Turcia este o țară destul de frumoasă. Dacă ai ocazia de ce nu? Vorba aia, mai bine mai puțin decât deloc.

| fanernest123 a răspuns:

100% da. E o țară frumoasă cu multe atracții turistice. Depinde și în ce zonă mergi. Coasta de vest e plină de stațiuni turistice mai „occidentalizate" și pline de istorie (Istanbul, Izmir, Bodrum etc). Cu cât mergi mai mult spre est sau sud-est, cu atât o să simți mai mult influența culturii orientale. Cu toate acestea, părerea mea este să ai grijă cu zona de graniță cu Siria, există atenționări din partea MAE cu privire la călătoriile efectuate în regiunile respective din cauza situației actuale a Siriei. Ai grijă, cu cât mergi mai adânc spre est, cu atât trebuie să ai grijă de siguranța ta, nu este o zonă foarte stabilă, dar are frumusețile ei - de exemplu situl arheologic de la Göbeklitepe, Balıklıgöl, complexul Dergah și parcul Gölbașı.