| Anonimus1358 a întrebat:

Daca ajung la aeroport cu 3 ore inainte imi pot face check-in-ul sau trebuie sa astept si sa-l fac in acele 2 ore de dinaintea zborului?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Check-in poți să faci oricând după deschiderea ghişeului.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

DEpinde de zbor, de compania aeriana si de aeroport. De obicei, la zborurile internationale cu companii mari, check-in-ul se deschide mai repede. Exista aeroporturi (ca de exemplu Schipol din Amsterdam) unde check-in-ul se face la niste aparate, asa ca il poti face cu mai multe ore inainte de zbor. Pe de alta parte, zborurile interne si companiile low-cost tind sa deschida check-in-ul mai tarziu

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde... in principiu checkin ul il poti face cam la toate companiile aeriene online cu 24 ore inainte iar in aeroport depinde de companie si de zbor. La zborurile intercontinentale sigur il poti face mult mai devreme, la cele interne de obicei cu 2 ore inainte