| Mihaita15 a întrebat:

Trebuie sa ajung la aeroport si am gasit pe site ul cfr ca se poate ajunge la aeroport cu trenul.Trebuie sa schimb vreo trei trenuri.E de parte statia de aeroport? Se merita? Ati fost cu trenul pana acum la aeroport?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai sigur este cu microbuz. Acelea pentru transfer aeroport. Te lasa chiar acolo. De ce te-ai complica sa schimbi mai multe trenuri? Eu numai cu microbuzul merg la Otopeni.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trenul la otopeni se opreste in camp, nu merita, ai autobuz sau taxi

| mihai69 a răspuns:

Despre ce aeroport vorbim? În România probabil, că vorbești despre (SN)CFR, dar din ce oraș?
Dacă e vorba despre Otopeni, mută-ți gândul! E deservit de o cursă gen „săgeata albastră" dar asta oprește în halta Balotești, unde nu ai niciun fel de condiții și de acolo dacă ai noroc te duce un microbuz la aerogară. Dacă ăla nu vine... ai pus-o!
Mai bine cu RATB 780 (tot de la Gara de Nord). Sau 783, din zonele centrale.