| indecis2014 a întrebat:

Daca eu as vrea sa plec din Bucuresti cu bicicleta si sa vizitez anumite orse ale tarii,de exemplbu Bucuresti-Brasov-sibiu-pitesti,in momentul in care se lasa seara si sunt obosit ce ar trebui sa fac,daca sa zicem ca noaptea m-ar prinde intr-un sat, adica undeva unde nu te poti caza, ce ar trebui sa fac in situatia asta? unde as putea dormi?

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Fie iti stabilesti dinainte etapele pe care le parcurgi in fiecare zi in asa fel incat sa ai posibilitate de cazare, fie iti iei cortul cu tine, gasesti tu unde sa il pui.

P.S.: Daca satul unde te apuca seara are case cu turnulete, faci un efort si mai pedalezi vreo 15km si abia apoi instalezi cortul.happy

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Nu cred că nu te primește careva să dormi, fie chiar și în șură. Totul e să ai la tine un sac de dormit măcar. Un cort minuscul de una-două persoane ar fi și mai indicat.
Mai grav ar fi să se înnopteze când ești prin locuri mai pustii, nu dacă te prinde prin localități.