| Flöricicä a întrebat:

Daca sunt minor,pot trece granita doar cu buletinul, sau tot este necesar pasaportul? happy

17 răspunsuri:
| SuciuRuxandra94 a răspuns:

Da iti trebuie si pasaportul

| LoLiTa1808 a răspuns:

Daca esti cu ambii parinti nu cred ca e vreo problema.

| GGL a răspuns:

Doar cu buletinul...si hartie de la notar semnata de ambii parinti....si un parinte sau un insotitor legal(mentionat in hartia de la notar)

| sara18 a răspuns:

Poti cu buletinul, insa daca esti minor trebuie sa fie cu tine ambii parinti, sau sa ai imputernicire de la ei

| ஐღArinaღஐ a răspuns:

Poti trece cu buletinul dar ai nevoie de un insotitor, de preferabil parinte, dar daca mergi cu o cunostinta ai nevoie de niste acte de la notar si sa-si dea consimtamantul parintii tai sper ca te-am ajutat big grin

| Cornellp a răspuns:

Daca esti minor, poti pleca cu buletinul impreuna cu parintii sau cu un insotitor major care are o procura de la parinti

| Tudorash23 a răspuns:

Iti trebuie pasaport.

| darrio2007 a răspuns:

Daca esti minor nu poti trece granita de nici un fel.O poti face doar cu procura semnata de ambii parinti prin notar si trebuie sa fii incredintat unei persoane majore.Ca insotitor. Poate fi si unul din parinti ca insotitor dar cu semnatura celuilalt parinte.

| GIRLBELIEBER a răspuns:

Cu buletinul dar nu ar fi rau incaz ca nu est sigura sa ai si pasaport bafta

| IMC90 a răspuns:

Este necesar acordul ambilor parinti.
Si, depinde unde vrei sa treci granita...

| fu210ass a răspuns:

Salut baietii! Va prezint cea mai usoara metoda de a face bani pe internet, fara sa va mai riscati banii la pariuri. Reprezinta o platforma economica(un Joc) si puteti castiga usor 3 euro/zi TOTUL GRATIS!
http://marketglory.com/register/Manjolina

| Flöricicä explică:

Da,cu ambii parinti, ca altfel stiam ca imi trebuie procura big grin

| sdragan27 a răspuns:

Imputernicire din partea parintilior pentru o persoana majora sau daca mergi singur decat buletinul

| niko0o a răspuns:

Daca pleci fara parinti iti trebuie o procura prin care parintii isi dau acordul. care se face la notar si costa in jur 80 ron

| BiuL a răspuns:

Daca esti minor si esti insotit de parinti, au nevoie doar de buletin, insa daca nu esti cu parintii ai nevoie de o procura de la notar, care atesta ca parintii te lasa sa treci granita cu persoanele cu care mergi.

| lollita28 a răspuns:

Nu poti trece granita fara unul din parinti sau fara imputernicire de la ei daca esti minor.