| xIzza a întrebat:

Dacă sunt minoră, pot să merg in altă țară doar cu buletinul?
Și evident cu unul dintre părinți si procură că celălalt este de acord.
Dau fundăăăă!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate merge si numai cu cartea de identitate, dar numai in tarile UE si alte cateva. Vezi pe internet conditiile de calatorie in tarile unde vrei sa mergi, daca sunt tari ce nu fac parte din UE.

3 răspunsuri:
| AnonimnusAno a răspuns:

Daca esti minora trebuie sa neaparat sa ai pasaport. Abia dupa 18 ani poti merge cu buletin in unele tari dar cu conditia sa nu stai mult.

| Zike_Niku_1994 a răspuns:

Poti merge in alta tara doar cu buletinul si procura happy cunosc cazuri.

| aliceinchains a răspuns:

Da, dar depinde ce țară... dacă face parte din Uniunea Europeană, ai nevoie numai de buletin, dacă nu face, atunci pașaport.