| albinutavesela a întrebat:

Daca vreau sa plec in Germania am nevoie de pasaport?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Santem comunitari si putem merge cu buletinul in UE atat. Schenghenul e libera circulatie pentru dreptul de munca si eliminarea controalelor care intarzie la vami cu autotrenurile sa nu mai opreasca si sa mearga linistite dar nu s-a aprobat ca tara noastra sa intre in acel spatiu.

6 răspunsuri:
| RIze1KDE1LuNA a răspuns:

Nup...ai nevoie doar de buletin tongue (asta daca ai peste 18) Guten Tag!

| SirGeo a răspuns:

Ai nevoie de pasaport pentru ca nu facem parte din Shengen

| albinutavesela explică (pentru RIze1KDE1LuNA):

Sigur? sti din surse sigure?

| mona a răspuns:

Ai nevoie doar de buletin daca ai peste 18 ani

| RIze1KDE1LuNA a răspuns (pentru albinutavesela):

Am fost de 4 ori tongue Treci doar cu buletinul daca ai 18 ani.

| epurasu a răspuns:

Doar cartea de identitate daca ai 18 ani impliniti! --persoanele minore calatoresc insotite si le trebuie pasaport.