| scooby98 a întrebat:

Daca am 14 ani si vreau sa plec in Italia, am nevoie de pasaport?

9 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Pentru că ai deja 14 ani şi că te duci în Italia ai nevoie doar de buletin. Italia şi România precum şi alte 25 de ţări europene fac parte din Uniunea Europeană. Şi de acea poţi călătorii doar cu buletinul în ele.
Dacă vrei să te duci în altă ţară care nu e în UE ai nevoie de paşaport.
Succes!

| scooby98 explică (pentru PedoBarbie):

Ok, am inteles, dar de ce te cheama pedo barbie?

| PedoBarbie a răspuns (pentru scooby98):

Pentru că aşa vreau.

| pietrean a răspuns (pentru scooby98):

Este una dintre copilitele prost educate, de o nesimtire si incultura, rar intalnita. Urmareste-i intrebarile din "profil",(ca sa nu mai spun de raspunsurile date!) si o sa-ti dai seama cine este.
Astfel de persoane, ar trebui ignorate.

| scooby98 explică (pentru PedoBarbie):

(y)

| pietrean a răspuns:

Italia,face parte din UE, deci nu ai nevoie de pasaport.
Nefiind major, iti trebuie CI(buletinul). Avand 14 ani,daca mergi cu parintii,nu este nici-o problema, poti trece doar cu CI, dar daca mergi cu o persoana straina, iti trebuie o procura semnata la notariat, de catre ambii parinti si de catre persoana respectiva.

| trixiiie a răspuns:

Procură, buletin. În cel mai rău caz, trebuie să te treacă un adult pe pașaport.

| pietrean a răspuns (pentru trixiiie):

Vezi te rog, raspunsul meu.

| sori88 a răspuns:

Nu pentru ca ai buletin...