| 00mcr4life00 a întrebat:

De ce sunt oameni atat de reci in germania? am fost in vacanta in alte tari ca: grecia, sarbia, spania imediat mi-am facut prieteni si nici nu stiam sa vorbesc limba lor. aici in germania stiu sa vorbesc limba lor dar nu imi pot face prieteni sunt toti incuiati la mine! ce ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| yoo23 a răspuns:

Tu ai vizitat doar o foarte foarte mica regiune. Nu ii baga pe toti in aceiasi oala, de obicei germanii sunt foarte prietenosi.

| Piratul10 a răspuns:

Sal,eu locuiesc aici, si oameni nu sunt reci aici in regiunea mea.
Ma împrietenești rapid cu multi deși nu stiu limba la perfectie.
Dar na depinde si de oameni...