| SSis a întrebat:

Doresc sa fac rezervare online de bilet de avion la wizzair din cate am auzit daca faci inainte sau cu 2 zile inainte sa pleci te ajunge mai ieftin am incercat sa vad cat ma ajunge am fixat data etc dar tot acelasi pret e, chiar daca pun cu 1 luna inainte sau peste 2-3 zile

Răspuns Câştigător
| bamse a răspuns:

Nu o lasa pe ultima suta. Intr-adevar wizzair este recunoscut py last minute booking in timp ce blue air este recunoascut pentru early booking. Insa din ce am observat la wizzair este bine sa iti iei cu o luna sau 2 inainte biletele, cel tarziu. Pe urma se scumpesc. Am calatorit de 4 ori pana acum cu wizzair si de fiecare data asa a fost.

Parerea mea este ca ar trebui sa nu mai astepti si sa iei biletele cat mai urgent, sau sa gasesti alte companii low cost pe ruta ta.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| chelstone a răspuns:

Tot timpul pretul biletelor creste pe ultima suta de metrii, pentru ca ei oricum vand, si oricum daca raman 2-3 bilete nevandute isi scot parleala de la ultimii clientii carora le incarca putin nota de plata.