| ionutz2240 a întrebat:

Drumul București-Predeal este un drum complicat, poate fi făcut de un începător după 2 luni de condus? Ar trebui sa întâmpin dificultăți

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt niște serpentine între comarnic și Sinaia în rest drum drept și cel puțin pana la comarnic cu doua benzi. Dacă nimerești în weekend o sa mergi cu 10km h asa ca nu mai conteaza

| mihai69 a răspuns:

Nu e un drum greu, dar sunt foarte mulți șoferi „nebuni" care merg pe el, mai ales că până la intrarea în Comarnic e pe 4 benzi. Sfatul meu este să stai liniștit pe prima și să treci pe cea mai rapidă numai când trebuie să treci de un vehiul mai lent decât tine. Caută să nu îți scape piciorul pe pedala de accelerație pe porțiunile astea, poliția stă la pândă (inclusiv cu echipaje cu radar mobil). Cum distanța e oricum nu foarte mare, nu câștigi mare lucru mergând mai repede decât permite legea.

| DeathIncarnate a răspuns:

Nu e complicat deloc, de regula e aglomerat.
Normal ca il poti face, stai fara teama.

| Stropdeploaie a răspuns:

Cum sa fie complicat. cand mergi cu 20 pe ora?laughing))Iti trebuie doar rabdare!