| lumy4u a întrebat:

E adevarat ca nu poti calatori cu avionul fara asigurare medicala?

Răspuns Câştigător
| Johndoe2023 a răspuns:

Depinde de tara in care mergi. in europa nu iti trebuie asigurare medicala pentru. a calatori cu avionul

5 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Depinde. Daca mergi de exemplu in SUA iti trebuie asigurate medicala. Insa se obtine foarte usor, de la orice agentie de turis. Chiar daca calatoresti in Europa, e bine sa o detii happy

| bumtzbumtz a răspuns:

Depinde in tara in care mergi.

| OoBunnyoO a răspuns:

In Europa, in niciun caz. Dar nici in afara Europei, la aeroport nu cer asigurarea medicala. In State sunt mai stricti la control dar nu cer asigurarea medicala. Nici in Africa nu cer, atat timp cat ai vaccinurile facute, deci nu cred. Plus de asta nu vad niciun motiv de ce ar cere, daca exista vreo problema si ai nevoie de asigurare medicala, nu este problema lor daca tu ai sau nu asigurare, deci nu cred ca ii intereseaza.

| Astrid112 a răspuns:

NU, este doar un mit! Crede-ma, la cei 99 de ani ai mei am calatorit mult si eu sunt bolnava de cancer in stadiul terminal, hiv, sida, tuberculoza, diabet, o tumoare pe creier si m-au lasat sa calatoresc pana la polul nord..asa ca draga, nu iti trebuie nimic, nici pasaport. FUNDA?

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E doar problema turistului daca stie ca nu se imbolnaveste e bine, dar paza buna trece primejdia rea